Spis treści
Pluton: znaczenie astrologiczne
Pluton rozpoczyna 19-letni bieg w Wodniku: kiedy?
Pluton w Wodniku: czego możemy się spodziewać?
Retrogradacja Merkurego, pełnia oraz podwójny nów księżyca to nie jedyne zjawiska astronomiczne, które mają tendencję do mieszania w naszym życiu. Choć mogłoby się wydawać, że wszystko wymyka się spod kontroli, stabilny i niezawodny ruch planet przypomina nam, że to wszystko jest częścią większego planu.
W rzeczywistości nawet najbardziej chaotyczne i nieprzewidywalne zdarzenia mogą być, po prostu, zapisane w gwiazdach. Jeśli więc w nadchodzących tygodniach poczujecie, że nic nie idzie po waszej myśli – bez obaw. To sprawka Plutona, który w drugiej połowie listopada wejdzie w znak Wodnika na (aż!) 19 lat.
Czego możemy się spodziewać po tym zjawisku? Sprawdźcie poniżej.
Pluton: znaczenie astrologiczne
Miłośnicy Układu Słonecznego zapewne wiedzą, że według astronomii Pluton nie jest już uważany za planetę. Z astrologicznego punktu widzenia Pluton nie stracił jednak swojego statusu; wręcz przeciwnie, jest uznawany za jedno z najpotężniejszych i najostrzejszych ciał niebieskich w kosmosie. Pluton, nazwany na cześć mitycznego greckiego władcy podziemi, rządzi tym, co niewidoczne. Symbolizując to, co leży pod powierzchnią, Pluton skrywa tajne intrygi, ukryte motywy i głęboko zakorzenione struktury władzy. Zmusza do konfrontacji z trudnymi prawdami i zachęca do zrozumienia, co tak naprawdę się dzieje.
W przeciwieństwie do ciał niebieskich bliższych naszej planecie (Merkury, Wenus i Mars, a także słońce i księżyc) wpływających na naszą osobowość, preferencje i codzienne doświadczenia, planety zewnętrzne (te poza pasem planetoid) informują o doświadczeniach zbiorowych, dużych zmianach i szeroko pojętym duchu czasu: rządach, epokach, trendach kulturowych. Im dalej znajduje się planeta, tym szersza jest jej sfera wpływów – ruch Plutona definiuje więc fundamenty naszej rzeczywistości.
Pluton rozpoczyna 19-letni bieg w Wodniku: kiedy?
Ostatnie 16 lat Pluton, planeta życia, śmierci, odrodzenia, odnowy i wszelkich przemian, spędził w znaku ambitnego Koziorożca. To rzuciło światło na recesje, inflację, korporacyjne monopole i pogłębiające się podziały ekonomiczne. Na szczęście bieg Plutona w pragmatycznym znaku ziemi dobiega już końca.
19 listopada Pluton wejdzie w znak Wodnika, pod którego rządami pozostanie aż do 2043 roku, czyli przez następne 19 lat. W szerokim rozrachunku oznacza to zupełnie nowe rozdanie – znak powietrza skupia się bowiem na kolektywnej władzy, wspólnych zasobach i wizjach. Ceni innowację ponad tradycję i nalega na budowanie społeczności, które służą wszystkim, a nie tylko jednemu procentowi.
Astrologowie zapowiadają, że wejście planety w znak Wodnika rozpocznie erę społeczeństwa, które kwitnie dzięki inkluzywności, współpracy i przyszłościowym rozwiązaniom. To potężny impuls do budowania przyszłości, w której zbiorowe marzenia mają pierwszeństwo nad indywidualnymi korzyściami. Innymi słowami, Pluton w Wodniku zapowiada masowe zmiany kulturowe.
Pluton w Wodniku: czego możemy się spodziewać?
W przeciwieństwie do zjawisk pełni Księżyca, zaćmienia Słońca czy retrogradacji Merkurego, w przypadku nowego biegu Plutona, zmiany odczują wszyscy, niezależnie od dominującego w horoskopie znaku zodiaku. Te nie będą jednak tak gwałtowne, jak w przypadku częściej powtarzających się zjawisk astronomicznych – tranzyt Plutona przyniesie głębokie, acz powolne zmiany, które będą rozgrywać się na przestrzeni dwóch dekad.
Chociaż osoby z silnymi wpływami Wodnika w swoim horoskopie mogą odczuć proces najmocniej, warto pamiętać, że Wodnik dotyczy ludzi — wszystkich ludzi. Dlatego, choć każdy znak doświadczy przejścia Plutona na swój sposób, jego efekty będą rozchodzić się falami przez społeczności. Niezależnie od tego, czy chodzi o nasze wartości, technologię, struktury rządowe, czy sposób, w jaki się łączymy, Pluton w Wodniku nalega na rewolucję, w której wszyscy jesteśmy uczestnikami.