SPONSOR SERWISU
Warto odwiedzić
(1,0)foreachslotdata->visible_adsense:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
Logotyp serwisu miumag.eu
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0

Jak podróże mogą zmieniać nasze spojrzenie na świat?

Spis treści


Otwarcie na ludzi i trening umiejętności społecznych  
Wyjście ze strefy komfortu  
Nauka kreatywności i szybkiego podejmowania decyzji  
 Wdzięczność za to, co się ma  
 
Lekcja ekonomii i logistyki  

fot. materiały prasowe

 

Podróże to przyjemność, oderwanie od codzienności,

relaks i odpoczynek. Ale czy tylko? Być może nawet

nie zauważamy, ale podróże mogą nas zmieniać.

 

Doświadczają tego zwłaszcza osoby, które podróżują

często i długo. Co zmienia się najszybciej? 

 

 

Otwarcie na ludzi i trening umiejętności społecznych  

 

 

Nic nie otwiera bardziej na drugiego człowieka niż podróże. To właśnie podczas zwiedzania świata spotykamy wciąż nowych ludzi, pochodzących z różnych regionów i kultur. Uczymy się ich tradycji, zachowań, obyczajów, norm społecznych. Zaczynamy dostrzegać rzeczy, których wcześniej nie widzieliśmy.

 

fot. materiały prasowe

 

Nie jest niczym niezwykłym, że osoby nieśmiałe po długim podróżowaniu stają się większymi ekstrawertykami. Pobyt w nowym otoczeniu pozwala przełamać własne słabości i zahamowania, otworzyć się na drugiego człowieka. Często okazuje się, że rozmowy z ludźmi i przebywanie w ich towarzystwie jest przyjemniejsze, niż można się było spodziewać. Potwierdzają to osoby, które za swój cel wybrały wakacje na Maderze.  

 

 

Wyjście ze strefy komfortu  

 

 

Wyjście ze strefy komfortu jest niezbędne, by odnieść sukces w życiu. Nie da się dokonać wielkich rzeczy, siedząc w kapciach w fotelu. Słyszał o tym chyba każdy, ale jak w praktyce ma owo wyjście ze strefy komfortu wyglądać?  

 

Podróż może być najlepszą odpowiedzią na to pytanie. Codziennie będziemy budzić się w nieznanym sobie otoczeniu, odwiedzać obce miejsca, próbować lokalnych specjałów, których próżno szukać w codziennym menu. Co nam to da? Kto raz spróbuje przełamać schemat codzienności, ten szybko się rozsmakuje w poszukiwaniu nowych wyzwań. Wystarczy zacząć!  

 

 

Nauka kreatywności i szybkiego podejmowania decyzji  

 

 

Podróżowanie wymaga elastyczności. Nie zawsze wszystko uda się zgodnie z planem. Na przeszkodzie może stanąć chociażby pogoda, która opóźni lot, albo po prostu uniemożliwi realizację planów. Co wtedy?  

 

Nie ma lepszej lekcji szybkiego podejmowania decyzji niż nagłe zmiany planów w trakcie podróży. Co więcej, do głosu dochodzi uśpiona codzienną rutyną kreatywność. Wiele osób przyznaje, że nigdy w życiu nie byli tak pomysłowi i pełni inwencji, jak właśnie na urlopie. Wyjaśnienie tego jest proste, mózg codziennie doświadcza nowych wrażeń i bodźców, co stymuluje tworzenie połączeń nerwowych. To właśnie dzięki nim jesteśmy gotowi „góry przenosić”.

 

 Wdzięczność za to, co się ma  

 

 

Przywykliśmy do czerpania z życia pełnymi garściami i wciąż oczekujemy więcej. Nie ma w tym nic złego, ale tylko pod warunkiem, że oczekiwania nie przerodzą się w zachłanność. Dystans do własnych potrzeb rodzi się zwykle w trudno dostępnych regionach naszego globu. Dopiero tam doceniamy asfaltowe drogi, codzienną komunikację publiczną, dostęp do prądu i internetu, przezroczystą wodę w kranie. To niby nic, niby codzienność, ale są miejsca, gdzie ciągle jest to niedoścignione marzenie.  

 

Podróżowanie pozwala nabrać większego dystansu do dóbr materialnych, obyczajów, nawyków, potrzeb. Długotrwałe przebywanie w innym kraju (dobrze znają to cyfrowi nomadzi) może sprawić, że po powrocie do domu będziemy się uczyli codzienności na nowo. Jednak bardziej prawdopodobne jest, że niektóre z przyzwyczajeń zostaną z nami już na zawsze.

 

fot. materiały prasowe

 

Lekcja ekonomii i logistyki  

 

 

Zwykle się o tym nie mówi, ale samo zorganizowanie podróży może być cenną lekcją. Bo przecież mało kogo naprawdę stać na to, by w czasie długiego urlopu nie liczyć się z pieniędzmi. A nie chodzi o to, by sobie odmawiać przyjemności, tylko żeby na wszystko wystarczyło.  

 

Raczej nie ma sensu oszczędzać na zwiedzaniu. Madera atrakcje? Madera ma naprawdę godne uwagi miejsca i będąc na urlopie na wyspie, po prostu trzeba je zobaczyć. Ale już mieszkanie w najdroższym hotelu w Lizbonie nie jest obowiązkowe. Na platformie do planowania podróży eSky.pl można bez trudu znaleźć nocleg na miarę potrzeb i możliwości finansowych. Najtańszą opcją będzie lot+hotel. Jest też możliwość wynajęcia auta i wykupienia ubezpieczenia podróżnego.  

 

Przy okazji warto sprawdzić, czy podróżowanie tanimi liniami lotniczymi jest ekologiczne? To także może być sposób na poczynienie oszczędności, zwłaszcza gdy podróżujemy w obrębie Europy.

 

Artykuł sponsorowany

noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0